Materace mogą mieć podobny wkład, jednak w takim przypadku najczęściej będą różnić się stopniem twardości. Twardość materaca to swego rodzaju odczucie, które dla każdego człowieka może być inne. Jednak, aby to uśrednić i odpowiednio sklasyfikować, materace do spania zostały podzielone na trzy główne kategorie – materace miękkie, średnio twarde i twarde. W tym artykule zostaną omówione wyjątkowo otulające materace miękkie

Materac miękkie – charakterystyka

Odpowiedni materac do spania powinien być jak najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Głównymi parametrami, jakie należy brać pod uwagę w czasie wyboru materaca są: waga, preferowana twardość podłoża oraz stan zdrowia. W ofercie Hilding Anders znajduje się wiele materacy, z czego wszystkie zostały wyprodukowane z antyalergicznych materiałów bezpiecznych dla zdrowia. Jednak to nie wszystko, ponieważ materace od Hilding można podzielić z uwagi na twardość na miękkie, średnio twarde oraz twarde. Do unikalnych modeli zaliczają się materace miękkie, które posiadają szereg cech dopasowanych do swojego użytkownika. Są to:

  • idealna stabilizacja kręgosłupa,
  • odpowiednie dopasowanie się do budowy anatomicznej użytkownika,
  • podpieranie całego ciała w najbardziej newralgicznych miejscach,
  • zapewnienie efektywnego i komfortowego wypoczynku,
  • utrzymanie prawidłowej postawy ciała w czasie snu.

Materace miękkie posiadają wiele cech, dzięki którym człowiek może wypocząć. Jednak z uwagi na stopień ich twardości, który klasyfikowany jest jako H1, jest dedykowany osobom o drobnej budowie ciała i małej masie.

Materace miękkie – dla kogo?

Wyjątkowe materace miękkie - znajdź idealny model!Materace miękkie mogą posiadać wiele cech, które dodatkowo wynikają z ich wkładu. tak jest w przypadku materaca Hilding Electro, który cechuje się odpinanym topem, 6 twardościami oraz przystosowaniem obu stron do użytkowania. Zastosowany wkład sprężynowy zapewnia wysoką elastyczność punktową oraz zapobiega rozchodzeniu się drgań, co przede wszystkim docenia pary. Oprócz tego w swoim składzie posiada piankę wysokoelastyczną, hybrydową oraz sizal. Całość zapewnia odpowiednie warunki dla każdego – osób aktywnych, cierpiących na bóle kręgosłupa czy alergików! Innym materacem miękkim, który świetnie sprawdzi się w sypialni każdej osoby preferujące bardziej miękkie podłoże jest materac Hilding Makarena. Oprócz specjalnie stworzonego wkładu, cechuje się także właściwościami prozdrowotnymi, które idealnie spiszą się u osób, które zmagają się z bólem kręgosłupa. Są w stanie przynieść w znacznym stopniu ulgę, dzięki której można z łatwością zasnąć. Ponadto posiada certyfikat jakości AEH, który potwierdza, że materac spełnia najwyższe standardy w zakresie czterech najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.

Komfortowy sen jest kluczowym czynnikiem do zapewnienia człowiekowi dobrego samopoczucia oraz energii na cały dzień. U osób o masie ciała poniżej 60 kg oraz preferujących bardziej miękkie podłoże materace miękkie sprawdza się idealnie. Ponadto zapewnia odpowiednie podparcie oraz stabilizację kręgosłupa, dzięki czemu całe ciało może się zregenerować.