Bóle kręgosłupa nie pozwalają spokojnie spać w nocy? W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się solidne podłoże, które będzie odpowiednio wspierać kręgosłup i zapewniać spokojny sen. Idealnie sprawdzą się tutaj materace ze statusem wyrobu medycznego, które poprzez właściwości prozdrowotne oraz pozytywny wynik w licznych badaniach zostały wypuszczone na rynek. Czym są oraz jakie modele znajdują się  w ofercie Hilding? 

Materace ze statusem wyrobu medycznego – czym się charakteryzują?

Materace ze statusem wyrobu medycznego to nic innego, jak produkty, które posiadają liczne właściwości prozdrowotne potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami. Mają one wpływ przede wszystkim na kondycję kręgosłupa, ponieważ zapewniają mu prawidłową stabilizację oraz podparcie w trakcie wypoczynku. Umożliwia to zniwelowanie dolegliwości bólowych wywołanych przez wszelkiego rodzaju schorzenia lub choroby. Materace ze statusem wyrobu medycznego to sprawdzone produkty, które powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. Większość tego typu podłoży posiada certyfikat AEH, który potwierdza, że materac został poddany specjalistycznym testom oraz szczegółowej analizie weryfikującej 4 najważniejsze czynniki: ergonomię, higienę, klimat i trwałość. Zatem jaki model wybrać?

Materace ze statusem wyrobu medycznego, czyli jakie?

W ofercie lokalnych sklepów znaleźć można wiele materacy skierowanych do różnych grup wiekowych czy podzielonych według preferencji. Nic zatem dziwnego, że swoje miejsce znalazły tutaj także materace ze statusem wyrobu medycznego. Do tych produktów zaliczyć można:

  • Materace ze statusem wyrobu medycznego - gwarancja zdrowego wypoczynku!Hilding Rumba – materac piankowy, termoelastyczny. Jego wkład opiera się na piance Velvet Touch, która jest materiałem o wysokiej sprężystości, wytrzymałości i odporności na odkształcenia oraz piance Visco, która reaguje na temperaturę oraz nacisk ciała użytkownika. W ten sposób materac jest w stanie idealnie dopasować się do anatomicznej budowy ciała i w prawidłowy sposób podpierać kręgosłup. Ponadto model ten przystosowany został do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.
  • Hilding Pasodoble – materac sprężynowy, kieszeniowy. W swoim składzie posiada sprężyny redukujące drgania oraz zapewniające wysoką elastyczność punktową. Znaleźć tam można również piankę FlexiFoam odpowiadająca za elastyczność i plastyczność, a także włókno kokosowe i włókno sizal. Gwarantują one wysoce antyalergiczne oraz wytrzymałe podłoże, które będzie dobrze służyło przez lata.
  • Hilding Fandango – materac sprężynowy, kieszeniowy. Zbudowany został na bazie sprężyn kieszeniowych, które w znaczący sposób redukują drgania oraz zapewniające wysoką elastyczność punktową. Ponadto posiada piankę FlexiFoam odpowiadająca za elastyczność i plastyczność i dwa wyjątkowe materiały. Należy do nich antyalergiczny kokos oraz utwardzający podłoże filc.

Wszystkie materace ze statusem wyrobu medycznego posiadają siedem stref twardości oraz higieniczny pokrowiec, który jest wyjątkowo prosty w zdjęciu i wypraniu. W ten sposób bardzo łatwo zachować podłoże w czystości.

Materace ze statusem wyrobu medycznego – dla kogo?

Materace do spania są dedykowane różnym osobom, a wszystko to zależy od ich indywidualnych preferencji, wieku czy stanu zdrowia. Jednak istnieją modele bardziej uniwersalne, takie jak materace ze statusem wyrobu medycznego, które wyprodukowane zostały specjalnie z myślą o osobach z chorym kręgosłupem. Jednak nie tylko, ponieważ na tych materacach wyśpią się również:

  • alergicy,
  • pary i single,
  • osoby chcące profilaktycznie zadbać o kręgosłup,
  • osoby cięższe i lżejsze,
  • osoby starsze,
  • osoby aktywne.

Dobrze dobrane podłoże do snu przekłada się nie tylko na regeneracyjny wypoczynek, ale odciążenie kręgosłupa. Najlepsze efekty zapewniają materace ze statusem wyrobu medycznego, które znajdują się w ofercie lokalnych sklepów. Dzięki nim każdy może się prawidłowy wyspać, zwłaszcza osoby cierpiące na schorzenia kręgosłupa.