Chwila relaksu i odpoczynku należy się od czasu do czasu każdemu człowiekowi. Stres spowodowany pracą, szkołą czy codziennymi obowiązkami może dać mocno w kość. Pamiętaj, że odpoczynek to forma zadbania o swoje ciało i zdrowie psychiczne, więc nie powinnaś z niego rezygnować! Poznaj przepis na aromatyczny wieczór sama ze sobą! Koniecznie wypróbuj go w swoim domowym zaciszu! 

Poznaj przepis na aromatyczny wieczór

Swój relaks możesz rozpocząć od upewnienia się, że w wybranym pomieszczeniu jest miło i przyjemnie. Możesz wybrać łazienkę, salon czy sypialnię, ale oczywiście możesz połączyć wszystkie te pomieszczenia. Łazienka będzie świetnym miejscem na gorącą kąpiel czy prysznic, w salonie możesz położyć się na wygodnej kanapie i obejrzeć ulubiony serial czy film. W sypialni możesz zrelaksować się na łóżku. To, które pomieszczenie wybierzesz, zależy tylko od Ciebie! O co jeszcze należy zadbać?

  • Poznaj przepis na aromatyczny wieczór sama ze sobą!światło – nasz organizm nie lubi ostrego światła, które bardzo często jest białe, podobne do tych, które są w szpitalach. Zwłaszcza kiedy ciało i umysł są mocno zmęczone, światło jest dla nich bardzo ważne, dlatego postaw na rozproszone ciepłe oświetlenie. Zapewnić Ci to mogą świece zapachowe lub lampki dekoracyjne, które dodatkowo nadadzą pomieszczeniu ciepłego wyglądu. Świeczki mają różne zapachy, a więc wybierz taką, której zapach będzie Ci przypominał o jakichś miłych chwilach lub będzie Ci się kojarzył np. z dzieciństwem. Najważniejsze jest, aby ten zapach pozwolił Ci się zrelaksować.
  • dźwięki – muzyka bardzo często ma działanie relaksujące, więc możesz przygotować swoją ulubioną playlistę, która będzie puszczana w zapętleniu! Koniecznie wybierz różne utwory: spokojnie, które Cię wyciszą, ale również takie, które sprawią, że będziesz chciała zacząć tańczyć! Jeśli nie lubisz słuchać muzyki, to inną opcją jest włączenie sobie podcastu, którego dawno nie słuchałeś z powodu braku czasu. Jest to świetny czas na nadrobienie ulubionego mówcy! A jeśli od jakiegoś czasu masz ochotę przeczytać jakąś książkę, ale przez swój napięty  rozkład dnia nie masz na to czasu, to idealnym pomysłem będzie włączenie audiobooka danej książki. Jest to świetna alternatywa dla zabieganych ludzi, którzy jednak chcą być z literaturą na bieżąco!
  • zapachy – zapachy są bardzo ważne podczas relaksu. Możesz kupić pięknie pachnące świece lub wykorzystać specjalny kominek, który będzie rozgrzewał cudowny aromat z wosku lub olejku. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem nawilżacza powietrza, to możesz do jego komory z wodą nalać kilka kropel ulubionego olejku, który sprawi, że w całym pomieszczeniu będzie pięknie pachniało!
  • wanna – wanna również może być źródłem różnych pięknych zapachów. Możesz to uczynić poprzez wsypanie do wody soli lub wrzucenie kuli do kąpieli. Różne olejki czy płatki kwiatów również mogą sprawić, że woda będzie pięknie pachniała!

Twój aromatyczny wieczór sama ze sobą możesz rozpocząć od cudownej kąpieli lub gorącego prysznica. Użyj ciekawych kosmetyków, które mają niecodzienne formuły. Zrelaksuj się w wodzie, czytając książkę czy słuchając ulubionych wykonawców. Pamiętaj również o masce na twarz, która zapewni relaks Twojej twarzy. Nie czekaj i już dziś zorganizuj sobie domowe spa!

Wejdź na https://fantasyheart.pl/ i zapoznaj się z licznymi poradami, dotyczącymi aromatycznego wieczoru.