Nie można ukryć, że praca wizażystki jest bardzo wszechstronna. Wymaga nie tylko zdolności artystycznych, ale i dobrego kontaktu z klientem. Trafiając na profesjonalną i otwartą wizażystkę, bez wątpienia będziemy pragnęli ponownie skorzystać z jej usług. Czy jednak zdawaliśmy sobie sprawę z tego, na czym dokładnie polega jej zawód? Dowiedz się więcej!

Kim jest wizażystka?

Zawód wizażystki to rola, która zdecydowanie wzrosła na popularności w ostatnich latach. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o siebie. To właśnie dzięki temu wiele zabiegów estetycznych i pielęgnacyjnych cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Wizażystka to osoba, która zajmuje się tymi czynnościami. Najbardziej kojarzy się ją przede wszystkim z wykonywaniem makijażu, jednak jej zakres obowiązków jest o wiele szerszy. Wizażystka musi posiadać kompleksową wiedzę na temat różnych kosmetyków, technik czy połączeń kolorów. Ważne, aby była na bieżąco z aktualnymi trendami, o które na pewno wiele klientek zapyta. Musi też umieć wykonać analizę kolorystyczną, która pozwoli jej prawidłowo dopasować produkty do typu skóry klientki. Niezbędne są też zdolności artystyczne, które umożliwią wykonywanie skomplikowanych wzorów. Powinna też umieć doradzić innym w kwestiach makijażu i pielęgnacji, a także wskazać najlepsze rozwiązania.

Na czym polega zawód wizażystki?Należy mieć na uwadze fakt, że wizażystka pracuje bezpośrednio z ludźmi. Z tego względu, oprócz wszystkich wspomnianych wcześniej zdolności, musi też potrafić wypracować dobry kontakt z klientem. Powinna być komunikatywna i otwarta. Dobrze, aby potrafiła prawić, aby osoby czuły się komfortowo i swobodnie. Nierzadko się zdarza, że wizażystka wykonuje usługi w bardzo ważne dni, takie jak wesele czy rocznica ślubu. To normalne, że klienci mogą być wówczas zdenerwowani lub zestresowani. Ważne, aby to nie sprawiało wizażystce trudności. Z drugiej strony, ma wiele możliwości, jako że może zarówno pracować w salonie, jak i samej dojeżdżać do domu klienta. Prawo jazdy zdecydowanie się przyda w tym przypadku. Zostanie wizażystką wcale nie jest takie łatwe, jakie mogłoby się wydawać. Mimo że pasja do makijażu i wizażu jest tu niezbędna, ona nie wystarczy, aby móc iść dalej w tym zawodzie. Należy wykonać różne kursy lub szkolenia, które dostarczą nam certyfikatów. Takie potwierdzenie zdolności będzie ważne dla klientów, którzy będą mogli zaufać, że znamy się na tym, co robimy. Inną opcją jest zapisanie się do szkoły wizażu, w której otrzymamy kompleksową wiedzę. Co ciekawe, możemy znaleźć specjalne szkoły policealne bądź studia kosmetologiczne, które wyszkolą nas w tym kierunku. Istnieje możliwość zdania egzaminów, które wpierw nadają tytuł czeladnika, a potem mistrza. Niezależnie od tego, jaką drogę obierzemy, powinniśmy nieustannie śledzić trendy makijażowe, a także trenować swoje umiejętności.

Jakie zabiegi wykonuje wizażystka?

Zakres obowiązków wizażystki jest bardzo szeroki. Co ciekawe, część zadań kosmetyczki są przypisywane wizażystce. Warto pamiętać, że to dwa różne zawody które, choć zajmują się podobnymi kwestiami, to mają swoje różnice. Kosmetyczka odpowiada za pielęgnację skóry całego ciała, może też wykonywać masaże czy skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne, które wymagają użycia specjalnych urządzeń, jak na przykład w przypadku mezoterapii. Wizażystka również może wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, jednak to tylko mała część jej pracy. Poświęca się przede wszystkim pielęgnacji twarzy i przygotowaniu jej do nałożenia makijażu. Może to wymagać dogłębnego oczyszczenia czy też nawilżenia skóry. Niektóre wizażystki zajmują się też przystosowaniem brwi czy rzęs, poprzez laminację czy przedłużenie. Najważniejszym aspektem jest jednak makijaż i dopasowanie go do potrzeb klientki.

Dlaczego warto skorzystać z usług wizażystki?

Nawet jeśli na co dzień sami wykonujemy swój makijaż, w razie wyjątkowej okazji warto skorzystać z usług wizażystki. Musimy pamiętać, że to profesjonalistka, która świetnie zna się na swojej pracy. Będzie mogła doradzić, w czym najlepiej wyglądamy, a czego powinniśmy unikać. Możemy być pewni, że makijaż, który wykona, będzie staranny i dokładny, a do tego będzie się długo trzymał. Będzie to bardzo ważne w przypadku przyjęć, które często trwają do późna w nocy. Jeśli zostaniemy pomalowani przez wizażystkę, piękny efekt będzie trzymał się do samego końca. Co więcej, pomaluje ona nas swoimi kosmetykami, które wyróżniają się wspaniałą jakością i będą świetnie się prezentować. Wykorzystanie pomocy wizażystki to przede wszystkim odjęcie sobie sporej dawki stresu. Jeśli przekażemy pomalowanie się komuś innemu, nie będziemy musieli obawiać się, że zrobimy coś nieodpowiednio lub że nie będziemy mieli wystarczająco dużo czasu. Wizażystka w pełni zajmie się naszym wyglądem, co odejmie nam choć jedno zmartwienie z głowy. W momencie, w którym jest to taki dzień jak na przykład wesele, na pewno docenimy fakt, że zyskamy chwilę, w której będziemy mogli po prostu usiąść i się zrelaksować.

Jak samemu możemy zadbać o siebie?

Skorzystanie z usług wizażystki to wspaniały sposób na to, aby zrobić dla siebie coś miłego i zadbać o siebie. Nie ma wątpliwości, że dzięki temu poprawimy nasz humor. Niestety, nie zawsze mamy czas i przestrzeń na to, aby zapisać się na profesjonalny zabieg. To jednak nie oznacza, że nie możemy sprawić sobie trochę przyjemnością. Świetną formą relaksu będzie gorąca kąpiel, którą z łatwością każdy może przygotować. Aby sprawić, by była jeszcze bardziej wyjątkowa, koniecznie wstawmy do łazienki eleganckie świece, które dodadzą niezwykłego klimatu. Oprócz tego skorzystajmy z soli do kąpieli lub olejków eterycznych, które wypełnią przestrzeń cudownym zapachem. Po kąpieli bez wątpienia będziemy pragnęli położyć się na wygodnym, komfortowym podłożu. Warto o to zadbać, ponieważ dobrze dopasowany materac może pomóc nam rozluźnić mięśnie i pozbyć się napięcia, sprawiając, że możemy odprężyć się w stu procentach. Jeśli zależy nam na takim efekcie, postawmy na model Hilding Boogie, który ma piankowe, elastyczne wypełnienie. Po odpoczynku na takim powierzchni będziemy czuli się jak po najlepszym zabiegu. Więcej jakościowych produktów, które oferują nam podobne działanie, zapewnia strona www.hilding.pl.

Nie ma wątpliwości, że chętnie skorzystamy z usług wizażystki, która jest profesjonalna i posiada wiele umiejętności. Taka osoba sprawi, że będziemy wspaniale się prezentować w ważny dla nas dzień, a do tego umożliwi nam zrelaksowanie się za sprawą różnych zabiegów.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.