Kompletowanie wyprawki dla noworodka to magiczny czas, ale przy okazji bardzo stresujący. Wszyscy rodzice chcą wybrać produkty, które będą możliwie jak najlepsze dla dziecka. Jednym z bardzo ważnych punktów w planie powinien być wybór łóżeczka dla maleństwa – biorąc oczywiście pod uwagę odpowiedni materac.

Na co zwracać uwagę wybierając materac dla dziecka?

Materace dla dzieci są o tyle wymagającymi produktami, że liczy się w ich przypadku nie tylko wygoda. W grę wchodzą również wymagania, które będą się zmieniały przez kilka lat wraz ze wzrostem i wagą pociechy. Ale dlaczego właściwie podłoże do snu jest tak ważne? Przez pierwsze miesiące życia dziecko głównie śpi, a przy tym intensywnie się rozwija – ważne, żeby odpoczywało w odpowiedniej pozycji. Materac musi dopasowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i reagować na zmianę pozycji podczas snu. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na tworzywo, z którego podłoże jest wykonane. Materiały użyte do produkcji wyrobu nie mogą zawierać szkodliwych substancji chemicznych – najlepiej, gdyby były antyalergiczne. Dla rodziców najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo pociechy, dlatego muszą zwrócić uwagę na rozmiar materacyka. Musi być dłuższy od dziecka o co najmniej 20 cm – tylko wtedy jest zapewniona odpowiednia swoboda ruchów.

Dobry i zdrowy sen na materacu piankowym

Materace dla dziecka - poznaj produkty idealne już od pierwszych dni życia!Tworząc materace dziecięce, producenci najczęściej decydują się na wypełnienie ich pianką. Hilding Dobranocka to właśnie jeden z takich wyrobów – w jego wnętrzu znajduje się innowacyjna pianka poliuretanowa FlexiFoam, która jest elastyczna i plastyczna. Posiada strukturę i gęstość przystosowująca się do kształtu ciała maluszka, dzięki czemu komfort snu jest na możliwie jak najwyższym poziomie. Twardość tego podłoża jest określana jako średnia – to najczęściej wybierana, uniwersalna opcja. Można być stuprocentowo pewnym, że produkt spełnia rygorystyczne standardy higieny i normy bezpieczeństwa – dowodem na to jest pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Producent pomyślał również o tym, aby sam design był atrakcyjny dla najmłodszych. Do wyboru są dwa pokrowce ozdobione pięknymi, delikatnymi wzorami. Oba są antyalergiczne i w pełni bezpieczne, a ponadto bez obaw można je prać w pralce. Delikatne wzory idealnie sprawdzą się w każdym dziecięcym pokoju i zachęcą każdego malucha do spania na tak uroczym podłożu.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wszyscy rodzice marzą o tym, aby w nocy spać spokojnie i nie musieć się martwić o bezpieczeństwo ich pociechy. Właśnie w takim celu powstał Hilding Safety Smyk – materacyk, który będzie spełniał swoją funkcję przez długie lata. Boczki wyrobu są wyższe niż reszta powierzchni, co sprawia, że przybiera on kształt łódeczki. Takie rozwiązanie sprawia, że ryzyko wypadnięcia dziecka (wtedy, gdy śpi poza łóżeczkiem) jest ograniczone do minimum. Hilding Safety Smyk jest antyalergiczny i antybakteryjny, a ponadto posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Zadbaj o zdrowy i komfortowy sen Twojego dziecka już od pierwszych dni życia. Wybór któregoś z powyższych modeli to gwarancja wysokiej jakości i wspaniałych właściwości.