Kryminały należą do najpopularniejszych gatunków literackich, które z pewnością zapewniają czytelnikom niezapomnianych doznań i emocji. Ten rodzaj książek ma swoje wierne grono fanów, które z roku na rok się powiększa, co jest potwierdzeniem, że kryminały obecnie królują wśród miłośników książek. Oczywiście, na przestrzeni lat powstało ich mnóstwo i trudno się zorientować, które pozycje są warte naszej uwagi, a za które lepiej się nie brać. Dlatego też powstał ten artykuł, którego zadaniem jest przedstawić kilka, naszym zdaniem, najlepszych kryminałów na świecie! Zaczynamy!

Agatha Christie, „Morderstwo w Orient Expressie”

Agatha Christie nazywana jest królową kryminałów i nie jest to bezpodstawne określenie, ponieważ podczas swojego życia napisała kilkadziesiąt kryminalnych tytułów. Część z nich stanowi całe serie, a niektóre pojedyncze tomy, co sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie”. Morderstwo w Orient Expressie” to kryminał, który został wydany po raz pierwszy w 1977 roku. Opowiada o kolejnej sprawie słynnego detektywa — Herkulesa Poirot, który wraca z Azji do Europy. Podróżuje pociągiem, tytułowym Orient Ekspresem, w który w pewnym momencie grzęźnie w śnieżnej zaspie i to właśnie tej nocy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jeden z pasażerów. Detektyw Poirot od razu rozpoczyna swoje śledztwo, które ma na celu rozwiązanie zagadki, kto jest mordercą. To zadanie nie jest łatwe, ponieważ podejrzany jest dosłownie każdy… Czy nie brzmi to ciekawie i zachęcająco? Serdecznie polecamy również inne książki kryminalne, które wyszły spod ręki Agathy Christie, ponieważ jest to klasyka tego gatunku i z całą pewnością spodobają się większości miłośników książek!

Thomas Harris, „Milczenie owiec”

Kryminały, które warto przeczytać!Thomas Harris jest kolejnym autorem kryminałów, którego dzieła zachwyciły cały świat. Jego jedna z najpopularniejszych książek, czyli „Milczenie owiec” została wydana w Polsce po raz pierwszy w 1990 roku. Książka ta została zekranizowana, a nawet doczekała się swojej kontynuacji pt. „Hannibal” oraz „Hannibal. Po drugiej stronie maski”. „Milczenie owiec” opowiada historię Clarice Starling, która rozpoczyna staż w Sekcji Behawioralnej FBI. Sekcja ta zajmuje się przede wszystkim seryjnymi mordercami. Pierwszym zadaniem Clarice jest spotkanie z doktorem Hannibalem Lecterem, który z zawodu jest psychiatrą, ale również seryjnym mordercą i kanibalem. Obecnie przebywa ona w zakładzie dla umysłowo chorych i to właśnie tam udaje się Clarice. Kobieta i Hannibal dokonują wymiany informacji — on opowiada jej o Buffalo Billu, który od jakiegoś czasu porywa i morduje młode kobiety, a ona opowiada mu o sobie. Lecter dokładnie analizuje jej umysł i zaczyna manipulować, a kontynuację ich relacji możesz poznać, czytając „Milczenie owiec”, które serdecznie polecamy!

S.J. Watson. ,,Zanim zasnę”

S.J. Watson to angielski pisarz, który swój debiut miał w 2011 roku, wydając thriller pod tytułem „Zanim zasnę”. Książka stała się bestsellerem całego świata. Główną bohaterką jest Christine, które budzi się każdego ranka i nie wie, gdzie jest, kto śpi obok, ani kim sama jest. Spowodowane jest to utratą zdolności zapamiętywania, która towarzyszy jej życiu od wypadku, któremu uległa ponad 20 lat wcześniej. Christine ma męża, który codziennie się nią opiekuje i streszcza całe życie. Jednak mąż kobiety nie wie o wszystkim. Nie jest świadomy, że Christine ma swojego neurologa i że pisze pamiętnik, który, chociaż w małej części pozwala jej zachować wspomnienia. Kobieta zaczyna zdawać sobie sprawę, że oprócz wspomnień przywoływanych przez męża, ma również inne, które bardzo ją niepokoją. Zaczyna zadawać sobie pytania: Jak wyglądał jej wypadek? Dlaczego ona i mąż nie mają dzieci? Co się stało z jej najlepszą przyjaciółką? Kiedy kobieta zaczyna otrzymywać odpowiedzi, stają się one bardziej niewiarygodne, niż sądziła. Kryminał trzyma w napięciu do ostatnich stron i z całą pewnością spodoba się wielu osobom i możliwe, że jesteś właśnie jedną z nich!

Stephen King, „Smętarz dla zwierzaków”

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Stephena Kinga i jego kryminalnych bestsellerów! Nazywany jest mistrzem horroru, a jego każda książka od razu po premierze trafiła na szczyty list bestsellerów! Jedną z pozycji, z którymi musi koniecznie zapoznać się miłośnik książek grozy, jest „Smętarz dla zwierzaków”, który wcześniej został wydany pod tytułem: „Cmętarz zwieżąt”. Opowiada o rodzinie Creedów, którzy mieszkali w Ludlow. Było to sielankowe miejsce, które wydawało się idealnie dla tej rodziny, mieszkającej wcześniej w Chicago. Rodzina Creedów niedługo po przeprowadzce odkrywają, że za lasem w pobliżu ich domu znajduje się cmentarz zwierząt, gdzie od pokoleń chowane są zwierzęta okolicznych mieszkańców. Według miejscowej legendy miejsce to ma niezwykłą moc i przywraca umarłych do życia. Kiedy rodzinę spotyka wielkie nieszczęście i tragedia, postanawiają skorzystać z niezwykłej mocy cmentarza. Jednak to, co powinno być cudem, szybko zamienia się w koszmar. Ożywione stworzenia nie powracają w pełni takie, jakie były, a ich przywrócenie ma niewyobrażalne konsekwencje. Reszty tej interesującej i przerażającej historii dowiesz się, czytając „Smętarz dla zwierzaków”!

Stephen King, „Carrie”

„Carrie” to kolejny tytuł napisany przez Stephena Kinga, który stał się bestsellerem na skalę światową. Po raz pierwszy wydana została w 1974 roku i była pierwszą powieścią napisaną przez Kinga. Książka opowiada historię młodej dziewczyny — Carrie White, która wychowywana jest przez samotną matkę — fanatyczkę religijną. Dziewczyna jest prześladowana w szkole przez swoich rówieśników, a złość na nich ciągle rośnie wewnątrz Carrie. Młoda kobieta w pewnym momencie odkrywa, że posiada pewne zdolności telekinetyczne — może poruszać przedmiotami za pomocą samej myśli. Te nowo odkryte moce stają się zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem dla Carrie. Dziewczyna, która cały czas jest poniżana w szkole, zaczyna mścić się na swoich oprawcach. Kulminacja jej zemsty odbywa się na balu szkolnym, na którym dziewczyna zostaje nawet królową. „Carrie” to nie tylko historia nadnaturalnych zdolności i krwawej zemsty, ale również głęboko poruszający portret alienacji i przemocy wśród młodzieży. Książka eksploruje tematy społecznego wykluczenia, szkolnego znęcania się i brutalności, ukazując mroczne strony ludzkiej natury. Powieść ta doczekała się nawet swojej ekranizacji!

Czytać książkę można w wielu miejscach, jednak my szczególnie polecamy zacisze swojego własnego domu czy mieszkania, gdzie czujesz się dobrze i swobodnie. Możesz wybrać kanapę czy fotel w salonie lub łóżko w sypialni. Więcej o wygodnym materacu dowiesz się na stronie: https://materace-sprezynowe24.pl/. Szczególnie polecamy ten materac: https://abcsnu.pl/materace-kieszeniowe/153-1590-janpol-andromeda, który jest produktem sprężynowym i doskonale nada się do długiego leżenia i czytania książek! Twoje idealne łóżko uzupełni ta poduszka: https://hilding.pl/produkt/poduszki/antistress-carbon/, która doskonale dopasuje się do kształtu Twojej głowy oraz szyi, zapewniając im idealne podparcie przez dłuższy czas. Nie czekaj i już dziś zacznij czytać kryminały w łóżku!

Materiał partnera: abcsnu.pl