Wysokiej jakości, a tym samym głęboki i regenerujący sen stanowi fundament naszego dobrego samopoczucia oraz efektywności w wykonywaniu codziennych zadań. Jednak aby móc się prawidłowo wysypiać każdego dnia, to warto zainwestować w komfort podłoże do spania, a także liczne akcesoria sypialniane. A dlaczego? Poznaj znaczenie poszczególnych elementów wyposażenia łóżka, a także poznaj tajemnicę dbania o zdrowy sen!

Zasady higieny snu – czym są i czego dotyczą?

Zasady higieny snu to zestaw praktyk i nawyków, których celem jest poprawa jakości snu oraz promowanie zdrowego stylu życia. Polegają one na świadomym podejściu do różnych aspektów codziennego życia, które mogą mieć istotny wpływ na sen, a tym samym – ogólny stan zdrowia. Oto pięć zasad, o których każdy człowiek niezależnie od wieku powinien pamiętać!Jakie czynności oraz akcesoria sypialniane poprawiają efektywność snu na materacu SleepMed?

Zasada 1 – regularność godzin snu

Odpowiednio ułożony harmonogram snu pomaga zsynchronizować wewnętrzny zegar z cyklem naturalnych procesów fizjologicznych, co wpływa korzystnie na jakość i efektywność snu. Możesz to zrobić poprzez wstawanie i kładzenie się spać o tych samych godzinach – nawet w weekendy! W ten sposób będziesz czuć senność w godzinach wieczornych, a rano szybciej wstaniesz.

Zasada 2 – sprzyjające środowisko snu

Stworzenie sprzyjającego środowiska snu obejmuje optymalną temperaturę w sypialnie – powinna oscylować w granicach 18-20°C, co naturalnie ułatwia zasypianie, ponadto zasłanianie okien zasłonami lub roletami pomaga zminimalizować wpływ światła zewnętrznego, a to eliminuje ryzyko obudzenia się. Podobnie jest z hałasem. Oprócz tego postaraj się zachować czystość i porządek, gdyż sprzyja to lepszemu samopoczuciu.

Zasada 3 – unikanie substancji pobudzających

Kofeina jest silnym stymulantem, który może utrudniać zasypianie i skracać czas trwania głębokiego snu. A alkohol, choć wydaje się być środkiem na zrelaksowanie się i zasypianie, w rzeczywistości może zakłócać sen. Unikanie spożywania tych substancji przed snem może przyczynić się do poprawy jakości snu, a tym samym zapewnienia bardziej regeneracyjnego wypoczynku. Zamiast sięgać po kofeinę czy alkohol, warto wybrać inne napoje, takie jak ciepła herbata ziołowa czy mleko, które mogą pomóc w relaksacji i przygotowaniu organizmu do snu.

Zasada 4 – relaksacja przed snem

Po długim i ciężkim dniu nie ma nic lepszego niż odprężenie się w swoim łóżku. Istnieje wiele kwestii, które pomagają organizmowi przejść z trybu aktywności do stanu odpoczynku, a uwzględniają one m.in. techniki relaksacyjne. Zalicza się do nich krótka sesja medytacji, ciepła kąpiel (najlepiej z dodatkiem olejków eterycznych, które dodatkowo wyciszają Twoje zmysły) czy techniki oddechowe.

Zasada 5 – odpowiedni posiłek

Spożywanie lekkich posiłków może ułatwić zasypianie i zapewnić spokojny sen. Staraj się zatem unikać ciężkostrawnych potraw, a także ogranicz spożywanie cukrów czy tłuszczy. Co więcej – jedzenie tuż przed pójściem spać może prowadzić do niestrawności i zgagi, co może utrudnić zasypianie. Staraj się zatem konsumować ostatni posiłek na około 2-3 godziny przed planowanym czasem snu.

Podstawa każdego łóżka – poznaj materac SleepMed!

Materac SleepMed dostępny w różnych wariantach musi być dopasowany do Twoich potrzeb preferencji. Są to najwyższej jakości produkty posiadające status wyrobu medycznego, co potwierdza, że przeszły liczne rygorystyczne badania. Oprócz tego posiada certyfikat AEH. Co więcej, wyróżniają się one licznymi innowacyjnymi rozwiązaniami i zaawansowanymi technologiami, które wpływają korzystnie na jakość snu i ogólny stan zdrowia. Te zaawansowane technologie obejmują:

  • technologię Airforce,
  • piankę termoelastyczną, pianki naturalne oraz sprężyny kieszeniowe,
  • możliwość personalizacji twardości materaca z uwagi na osiągnięcie 4 lub nawet 6 stopni twardości.
  • unikalne pokrowce, dzięki którym znacząco podnoszą się higieniczne właściwości miejsca do spania.

Akcesoria sypialniane – które wybrać, aby móc się zdrowo wyspać?

Akcesoria sypialniane odgrywają istotną rolę w zapewnieniu komfortu i zdrowego snu. Nic dziwnego – ich wybór również może wpłynąć na jakość Twojego wypoczynku. A czym warto się zainteresować?

  • ciepła kołdra, która gwarantuje odpowiedni komfort termiczny, a także przyjemne wrażenie otulenia,
  • czysta pościel, która dodatkowo jest dopasowana do stylu aranżacji Twojej sypialni, aby móc zapewnić Ci komfort w czasie snu,
  • wysokiej jakości stelaż, gdyż w znacznym stopniu odpowiada za właściwe wsparcie materaca, a to przekłada się na komfortowe warunki do aktywnego wypoczywania,
  • ochraniacz na materac, który zabezpieczy wypełnienie, a także zadba o higieniczne warunki.

W ofercie SleepMed znajdziesz również wyjątkowe poduszki piankowe, tzw. ortopedyczne, które również powinny znaleźć się w Twoim łóżku. WYnika to z faktu, iż są w stanie zapewnić jak najlepsze wsparcie dla górnych partii ciała, czyli barków, głowy czy kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Wybór odpowiednich akcesoriów i praktykowanie korzystnych dla snu czynności, może znacząco wpłynąć na jakość Twojego wypoczynku. W połączeniu z materacem SleepMed, który zapewnia komfort, a także odpowiednie podparcie, stworzenie optymalnych warunków do snu staje się o wiele łatwiejsze. Pamiętaj więc o znaczeniu odpowiedniego przygotowania sypialni oraz korzystaniu z odpowiednich akcesoriów, aby każda noc była spokojna.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.