Odpowiednia higiena, a tym samym czystość materaca mają ogromne znaczenie dla zdrowia, a także komfortu snu. Wynika to z faktu, iż pleśń i grzyby, rozwijające się w wilgotnym środowisku, mogą powodować alergie, problemy z oddychaniem oraz inne dolegliwości zdrowotne. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które pozwolą Ci zapobiec rozwijaniu się tych szkodliwych mikroorganizmów. Poznaj technologię Airforce stosowana w materacach SleepMed oraz inne wyjątkowe rozwiązania!

Jakie czynniki wpływają na czystość materaca?

Czystość materaca to stan, w którym materac jest wolny od zanieczyszczeń, alergenów, bakterii, pleśni czy innych mikroorganizmów, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie i komfort snu. Kwestia ta jest niezwykle ważna, gdyż wpływa bezpośrednio na jakość snu oraz ogólne samopoczucie użytkownika. Wpływa na nią kilka istotnych czynników, które obejmują:

  • wilgotność – nadmierna wilgotność sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów,
  • ciepło – ciepło ciała oraz otoczenia wpływa na materac, a wraz z wilgotnością zapewnia idealne warunki do rozwijania się pleśni i grzybów,
  • odpowiednia wentylacja wypełnienia – dzięki zapewnieniu prawidłowego przepływu powietrza masz pewność, że wewnątrz wypełnienia nie zalega wilgotność oraz ciepło,
  • regularne czyszczenie – częste pranie pokrowców oraz odkurzanie materaca usuwają nagromadzony kurz, martwe komórki skóry i inne zanieczyszczenia, a to pomaga w utrzymaniu czystości,
  • stosowanie ochraniacza na materac – mają one za zadanie chronić materac przed wnikaniem zanieczyszczeń oraz wilgoci, co minimalizuje ryzyko rozwoju pleśni i grzybów.Ochrona przed pleśnią i grzybami, czyli jak AirForce zapewnia czystość materaca w dłuższym okresie użytkowania?

Na czym polega technologia Airforce?

Technologia Airforce to innowacyjne rozwiązanie , które wykazuje się we wszystkich materacach SleepMed. Wynika to z faktu, iż zastosowano ją zarówno w nowoczesnej piance FlexiFoam, jak i w wysokoelastycznej piance VPPHR, stanowiącej bazę wypełnienia wszystkich modeli. A na czym dokładnie polega jej działanie? Technologia Airforce opiera się na specjalnym nacinaniu pianki w wielostrefowe kratki wentylacyjne, co sprzyja maksymalnemu przepływowi powietrza wewnątrz materaca. Dzięki temu ciepło i wilgoć gromadzące się podczas snu są efektywnie kierowane do otwartych komór wewnątrz podłoża do spania. Następnie naturalne ruchy ciała pomagają wypychać je na zewnątrz, zastępując je świeżym, chłodnym powietrzem. Dzięki niej masz gwarancję:

  • higienicznego środowiska do wypoczywania – stała cyrkulacja powietrza utrzymuje wnętrze materaca świeże i suche, co minimalizuje ryzyko rozwoju pleśni, grzybów i bakterii,
  • komfort termiczny – usuwanie ciepła oraz zastępowanie go chłodnym powietrzem pomaga w zapewnieniu jak najlepszego komfortu termicznego.

Dzięki technologii Airforce, materace SleepMed oferują kompleksowe rozwiązanie dla osób poszukujących nie tylko wygody, ale także zdrowego i higienicznego środowiska do snu.

Co jeszcze wpływa na czystość materaca? Poznaj unikalne pokrowce SleepMed!

Oczywiście technologia Airforce to nie jedyny czynnik gwarantujący ochronę przed rozwijaniem się pleśni i grzybów wewnątrz podłoża od spania. Jak się okazuje – materace SleepMed zostały również wyposażone w dwa unikalne pokrowce. Możesz je z łatwością ściągnąć, gdyż posiadają zamek, a następnie wyprać w domowych warunkach. Producent dopuszcza prania w temperaturze 60 stopni Celsjusza, co znacząco ułatwia utrzymanie ich w czystości. A co warto o nich wiedzieć? Jeśli chodzi o pokrowiec Merced z taśmą 3D, to jest to elegancki dodatek, wykonany z delikatnej, śnieżnobiałej dzianiny nasączonej apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener). Skutecznie odprowadza wilgoć i nadaje materacowi wyjątkową miękkość, a dzięki specjalnym perforacją na powierzchni gwarantuje odczuwalny efekt masażu. Dzięki temu jesteś w stanie odprężyć się po ciężkim dniu! Drugim, ale nie mniej wyjątkowym modelem jest pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D, kory stanowi najlepszy wybór dla alergików. Łączy elegancki wygląd z innowacyjną dzianiną, która wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków z uwagi na nasączenie apreturą Purotex®. Oznacza to, że zmniejsza ilość roztoczy, alergenów i kurzu domowego na jego powierzchni aż o 93,7%. Efektem tego jest gwarancja czystego, a także higienicznego środowiska do wypoczywania.

Materace SleepMed – kto powinien w nie zainwestować?

Dzięki unikalnym technologiom oraz wykorzystanym wewnątrz materiałom, materace SleepMed są w stanie zagwarantować każdemu użytkownikowi zdrowy wypoczynek w komfortowych, a jednocześnie higienicznych warunkach. Jednak, czy jest to wybór dla każdego? Jak się okazuje, tak, gdyż idealnie sprawdzi się m.in. w sypialni:

  • osób cierpiących na bóle kręgosłupa, stawów czy mięśni – zaawansowane technologie, takie jak regulacja twardości i strefy komfortu, pomagają zredukować dolegliwości bólowe, a także poprawić jakość snu,
  • sportowców i osób aktywnych fizycznie – materace SleepMed wspierają regenerację mięśni po intensywnym wysiłku dzięki odpowiedniemu podparciu ciała i redukcji punktów nacisku,
  • alergików – wykorzystanie materiałów antyalergicznych i technologii, takich jak Airforce czy Purotex®, zmniejsza ilość alergenów na wewnątrz oraz na powierzchni materaca, tworząc higieniczne środowisko do snu.

Technologia AirForce to przełomowe rozwiązanie w walce z pleśnią i grzybami, które mogą zagrażać zdrowiu użytkowników materacy. Dzięki zaawansowanej wentylacji AirForce skutecznie eliminuje wilgoć, tworząc nieprzyjazne warunki dla rozwoju szkodliwych mikroorganizmów. Warto jednak zaznaczyć, że inwestując w materace SleepMed, stawiasz na długotrwałą czystość i higienę, a to przekłada się na zdrowszy sen oraz lepsze samopoczucie!

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.