Stałe godziny snu to ważny element zdrowego trybu życia, który znacząco wpływa na jakość Twojego wypoczynku. W erze intensywnego tempa życia i nieustannej aktywności regularność snu może być wyzwaniem, jednak jej utrzymanie przynosi liczne korzyści dla zdrowia fizycznego oraz psychicznego. A dlaczego warto dbać o regularny sen i jak wpływa on na organizm? I jaką rolę odgrywają tutaj materace SleepMed?

Jakie jest znaczenie regularnego snu dla zdrowia?

W ostatnim czasie sporo mówi się o tym, jak istotny jest zdrowy wypoczynek. Powinien on się charakteryzować stałymi godzinami wstawania oraz zasypiania, gdyż dzięki temu masz pewność, że przesypiasz zalecaną liczbę godzin na dobę. Bez wątpienia regularny sen odgrywa niezwykle istotną rolę w utrzymaniu zdrowia fizycznego i psychicznego. Nic dziwnego – wystarczająca ilość snu oraz stałe godziny spania są niezbędne dla efektywnej regeneracji organizmu i utrzymania jego równowagi. Wynika to z faktu, iż w tym czasie Twoje działo przeprowadza szereg procesów naprawczych, a także dotyczących m.in. regulacji gospodarki hormonalnej czy zapamiętywania wydarzeń z całego dnia. Z uwagi na to musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż brak regularności w godzinach snu może prowadzić do szeregu negatywnych skutków dla zdrowia, w tym dolegliwości takich jak osłabienie układu odpornościowego, zwiększone ryzyko chorób serca, cukrzycy, otyłości, zaburzenia koncentracji oraz problemy z pamięcią. Ponadto może wpływać na samopoczucie psychiczne, prowadząc do uczucia zmęczenia, drażliwości, lęku i depresji. A zatem, co zrobić, aby móc zachować stały harmonogram snu?Dlaczego stałe godziny snu są istotne dla zdrowego wypoczynku na materacach SleepMed?

Najlepsze sposoby na dbanie o stałe godziny snu

Utrzymywanie stałych godzin snu może być wyzwaniem w dzisiejszym zabieganym świecie, jednak istnieje kilka skutecznych strategii, które mogą pomóc w utrzymaniu regularnego rytmu snu. Nadrzędną czynnością jest określenie stałych godzin chodzenia spać i wstawania każdego dnia, nawet w weekendy. Staraj się przestrzegać tego, aby móc wyregulować swój zegar biologiczny. Ponadto warto unikać czynników, które mogą w jakikolwiek sposób utrudnić lub wręcz uniemożliwić zasypianie. Obejmuje to:

 • ograniczenie spożycia kofeiny i alkoholu w godzinach popołudniowych oraz wieczornych, gdyż może utrudnić zasypianie,
 • regularną aktywność fizyczną, która nie obejmuje intensywnych treningów na około trzy godziny przed snem,
 • stworzenie sprzyjających warunków do wypoczynku, które obejmują cichą, ciemną i chłodną sypialnię, gdyż w znaczący sposób ułatwia to zasypianie,
 • unikanie ekspozycji na światło niebieskie z ekranów elektronicznych przynajmniej na godzinę przed snem,
 • stosowanie praktyk relaksacyjnych, takich jak medytacja, czytanie książki lub gorące kąpiele.

Bez wątpienia dbanie o stałe godziny snu jest istotne dla Twojego samopoczucia oraz zdrowia. Jednak oprócz wymienionych sposobów, istotne jest także wyposażeni łóżka w komfortowy materac do spania. A dlaczego SleepMed jest tutaj jednym z najlepszych rozwiązań?

Materace SleepMed – idealne rozwiązanie dla regularnego snu

Sypialnia, jako oaza spokoju i regeneracji, staje się centralnym punktem codziennego relaksu po ciężkim dniu. Pamiętaj zatem, aby również w trosce o regularny sen, zainwestować w materace SleepMed. Są to najwyższej jakości produkty, posiadające status wyrobu medycznego oraz certyfikat jakości AEH. Co więcej – na tle innych wyróżniają się licznymi rozwiązaniami oraz wykorzystanymi technologiami, które w korzystny sposób wpływają na jakość wypoczynku. Obejmują one:

 • najlepsze wsparcie każdej części ciała dzięki 7 strefom twardości,
 • gwarancję maksymalnego przepływu powietrza wewnątrz wypełnienia z technologią Airforce,
 • możliwością dopasowania idealnej twardości do swoich potrzeb oraz aktualnych preferencji, które wynikają z ruchomej warstwy pianki termoelastycznej zapewniającej 4 stopnie twardości oraz zastosowaniu w niektórych modelach dodatkowo odpinanego topu, zapewniającego aż 6 stopni twardości,
 • możliwość niemal idealnie dopasowują się od anatomicznych kształtu ciała użytkownika dzięki wykorzystaniu pianki termoelastycznej, która reaguje na ciepło oraz nacisk,
 • higieniczne warunki do komfortowego wyposażenia, które stwarza zarówno pokrowiec Merced z taśmą 3D, jak i pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D.

Materace SleepMed – jak je wybrać?

Prawdą jest, że na jakość, długość oraz głębokość snu wpływa odpowiednio dopasowany do potrzeb i preferencji użytkownika materac. A jako to jest w przypadku innowacyjnych modeli, jakimi są materac SleepMed? Przy ich wyborze warto pamiętać o określeniu preferowanej twardości. Mimo iż wszystkie modele wyróżniają się 4 lub 6 stopniami twardości, to nadal powinieneś/aś wiedzieć, który z nich będzie CI najbardziej odpowiadał. Oprócz tego zastanów się, jaki rodzaj podłoża preferujesz. W ofercie znajdują się modele skonstruowane z samej pianki (czyli materace piankowe) oraz wykrzykujące zarówno innowacyjną piankę, jak i unikalne sprężyny kieszeniowe typu Multi (czyli materace hybrydowe). Zwróć także uwagę na:

 • aktualny stan kręgosłupa,
 • stopień nasilenia alergii,
 • wiek,
 • rozmiar, czyli długość i szerokość,
 • typ pokrowca.

Oczywiście materace SleepMed idealnie sprawdzą się u każdego użytkownika niezależnie od wieku czy płci. Szereg uniwersalnych właściwości sprawia, że można je wykryć praktycznie w każdej sypialni. Jednak w rzeczywistości najważniejsze jest uwzględnienie rozmiaru oraz rodzaju wypełnienia, bo tego niestety nie możesz zmienić.

Regularne godziny snu są nie tylko podstawą dobrego samopoczucia, ale także fundamentem zdrowego stylu życia. Połączenie stałych godzin snu z komfortem oferowanym przez materace SleepMed tworzy idealne warunki do regeneracji i zdrowego wypoczynku. Inwestycja w zdrowie zaczyna się od małych kroków – zadbaj o regularny sen i wybierz materac SleepMed, by cieszyć się pełnią życia każdego dnia!

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.