Bóle pleców, szyi i stawów to powszechne dolegliwości, które dotykają miliony ludzi na całym świecie. W poszukiwaniu ulgi i poprawy jakości życia wiele osób zwraca się ku nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Jednym z najbardziej efektywnych materiałów do walki z bólem jest pianka Visco, znana również jako pianka termoelastyczna. Wynika to z faktu, iż jest w stanie zagwarantować Ci unikalne właściwości. A zatem, jak sen może pomagać w łagodzeniu napięć i bólu, a także, w co takiego wyróżnia piankę Visco na tle innych?

Sen w komfortowych warunkach jako recepta na łagodzenie napięcia i bólu

Sen odgrywa kluczową rolę w regeneracji organizmu, co przekłada się na zachowane lepsze zdrowie. Wpływają na to komfortowe warunki snu, a w szczególności odpowiedniejsze podparcie dla ciała, które są niezbędne do skutecznego łagodzenia napięć i bólów mięśniowych. Kiedy ciało znajduje się w odpowiedniej pozycji podczas snu, mięśnie i stawy są mniej obciążone, co sprzyja ich regeneracji oraz zmniejsza się odczuwanie bólu. Dodatkowo podczas snu w komfortowych warunkach, ciało jest równomiernie podparte, co pomaga utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji. Dzięki temu zapobiega się nieprawidłowemu ułożeniu ciała, które może prowadzić do dodatkowych napięć i bólu. Nie da się zatem zaprzeczyć, że komfortowy sen to nie tylko kwestia wygody, ale również zdrowia, gdyż znacząco poprawić jakość życia, zwiększając energię i poprawiając samopoczucie na co dzień. Jednak, aby było to możliwe, to musisz zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia podłoża do spania. Najlepszą opcją będzie tutaj pianka termoelastyczna Visco, która znajduje się, chociażby w materacach SleepMed. A czym się one wyróżniają i jak wpływają na komfortowy wypoczynek?Dlaczego pianka Visco to wybór dla osób z problemami bólowymi? Skuteczne łagodzenie napięć i bólów

Pianka termoelastyczna stosowana w materacach SleepMed – czym się wyróżnia?

Bez wątpienia pianka termoelastyczna stanowi idealne rozwiązanie wspierające zdrowy wypoczynek. Na tle innych wyróżnia ją fakt, iż jest w stanie reagować na temperaturę oraz nacisk ciała użytkownika. W ten sposób gwarantuje najlepsze dopasowanie się do Twojej sylwetki, gwarantując prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Oprócz tego pianka termoelastyczna VitaRest® i Celsius-Waterlily® stosowana w materacach SleepMed wyróżnia się:

  • pozytywnym wpływem na układ nerwowy, przez co jest w stanie złagodzić bóle pleców i karku,
  • właściwościami przeciwodleżynowy i ortopedycznymi,
  • wspomaganiem swobodnego przepływu krwi w organizmie człowieka,
  • właściwościami antyalergicznymi, co uniemożliwia rozwijanie się niepożądanych, szkodliwych dla skóry i ciała mikroorganizmów oraz roztoczy,
  • optymalną, samoistną wentylacją, eliminując tym samym ryzyko przegrzania lub wychłodzenia organizmu.

Obie pianki są godne uwagi z uwagi na swoje właściwości. Warto również podkreślić, że ich wysoka jakość oraz właściwości potwierdza certyfikat „Oeko Tex” – klasa I. W związku z tym mogą być one wykorzystywane w modelach przeznaczonych dla niemowląt i alergików. Oprócz tego pianka VitaRest® zdobyła złoty medal „Wyrób roku 2010”, a także „Nagrodę za innowacyjność 2010” w kategorii „Produkt innowacyjny”. A pianka Celsius-Waterlily® uzyskała certyfikację Nordic Swan Ecolabel – oznaczenie ekologiczne UE uznawane na całym świecie.

Materace SleepMed – czym jeszcze się wyróżniają?

Materace SleepMed to nie tylko komfort i wsparcie związane z korzystaniem pianki termoelastycznej, ale także szereg innowacyjnych cech, które sprawiają, że wyróżniają się na rynku. Dzięki zaawansowanej technologii, a także dbałości o szczegóły, oferują użytkownikom wyjątkowe korzyści, które przekładają się na lepszą jakość snu czy też ogólne samopoczucie.

Wspomaganie cyrkulacji powietrza przez technologię Airforce

Marka SleepMed wprowadziła technologię Airforce do swoich materacy, aby zapewnić maksymalny obieg powietrza. Dzięki pionowym i poziomym nacięciom w piance, ciepło oraz wilgoć wydzielane przez ciało są skutecznie eliminowane z ich wnętrza, a wszystko to przy pomocy naturalnych ruchów ciała. W rezultacie świeże, chłodne powietrze wypełnia ich wnętrze, zapewniając higieniczne i komfortowe warunki do snu.

Idealną twardością, którą gwarantuje możliwość zmiany twardości

SleepMed doskonale rozumie potrzeby współczesnego człowieka, oferując materace z ruchomą warstwą pianki termoelastycznej. Pozwala to na stworzenie 4 stopni twardości, dzięki czemu będziesz w stanie zadbać o efektywny wypoczynek komfortowych warunkach. Z uwagi na jeszcze większą możliwość personalizacji,i dostępne są modele z odpinanym topem, umożliwiające osiągnięcie aż 6 stopni twardości.

Higieniczne warunki dzięki pokrowcem

Materace SleepMed zostały wyposażone w dwa pokrowce, które posiadają zamek, przez co można je ściągnąć i wyprać w temperaturze 60°C. Pokrowiec Merced wykonany jest z eleganckiej, śnieżnobiałej dzianiny z dodatkową apreturą zmiękczającą, która zwiększa odprowadzanie wilgoci i nadaje miękkość. Specjalne perforacje na powierzchni zapewniają dodatkowy efekt masażu, podnosząc komfort snu. Natomiast pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D jest zalecany dla alergików, dzięki apreturze Purotex®, która zmniejsza ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca nawet o 93,7%.

Materace SleepMed – idealne dla kogo?

Bez wątpienia materace SleepMed zostały zaprojektowane z myślą o szerokim spektrum użytkowników, którzy poszukują komfortu, wsparcia i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Oznacza to, że inwestując w te unikalne rozwiązania, stawiasz na zdrowy sen! Są idealne przede wszystkim dla sportowców i osób aktywnych fizycznie, gdyż oferują optymalne wsparcie, które pomaga w regeneracji mięśni po intensywnym wysiłku. Zapewniając odpowiednie podparcie i redukując punkty nacisku, materace te wspomagają szybszą regenerację organizmu, co jest kluczowe dla utrzymania wysokiej wydajności sportowej. Oprócz tego sprawdzi się także u osób cierpiących na alergię. Wynika to z faktu, iż są wykonane z materiałów antyalergicznych, które zapobiegają rozwojowi roztoczy i innych alergenów. Dzięki temu sen staje się zdrowszy i bardziej komfortowy, co jest niezwykle ważne dla osób z wrażliwym układem oddechowym. Poza tym będą dobre dla:

  • osób młodszych starszych,
  • singli oraz par,
  • osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa.

Pianka termoelastyczna, dzięki swojej zaawansowanej technologii oraz unikalnym właściwościom, stanowi rewolucyjne rozwiązanie dla osób zmagających się z bólem czy napięciami mięśniowymi. Jej zdolność do dostosowywania się do kształtu ciała, a także równomiernego rozkładu nacisku czyni ją idealnym wyborem dla tych, którzy szukają ulgi połączonej z niezwykłym komfortem. Inwestując w materace SleepMed z pianką termoelastyczną możesz nie tylko poprawić jakość snu, ale także znacznie zmniejszyć dolegliwości bólowe, a to przekłada się na lepsze zdrowie czy też samopoczucie!

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.