Poszukiwania idealnego materaca czas zacząć! Mimo iż rynek materacy jest dziś nieco przesycony, często występują na nim produkty nie spełniające wysokich standardów, ale też takie, które należą do dobrych, postaramy się możliwie wszechstronnie zaprezentować nowoczesną alternatywę dla Twojego materaca – mamy na myśli doskonałe materace Pocket Plus od Hilding. Prosimy pamiętać przy lekturze, że wyruszyliśmy na łowy najlepszego materaca i jesteśmy na tropie z doskonałymi materacami sprężynowymi. Do rzeczy.

Materac Pocket Plus – jaki to materac?

Powiedzmy sobie na początku o specyfice materacy Pocket Plus. Czego możemy się po nich spodziewać? Otóż nasz wybór nie jest przypadkowy – materace Pocket Plus są bowiem niezwykle innowacyjne, co silnie wpływa na naszą jakość snu. Sekret tkwi w dość rewolucyjnym zastosowaniu sprężyn kieszeniowych. Być może już spotkali się Państwo z taką budową materaca, lecz seria Hilding Pocket Plus wnosi do zagadnienia zupełnie nowe rozwiązania. Tu również każda ze sprężyn pracuje niezależnie w osobnej kieszeni. Ale to nie wszystko. W przypadku materacy Pocket Plus mamy do czynienia z ponad dwustoma sprężynami, które – nie dość tego – są skonstruowane w znacznie doskonalszy sposób niż w zwykłych materacach sprężynowych. Jest ich więcej, są mniejsze, nie wydają żadnego dźwięku przy nacisku na materac (np. gdy zmieniamy pozycję), ale przede wszystkim ten projekt stanowi duże osiągnięcie zauważalne w odczuciu kontaktu użytkownika z materacem. Hilding zaopatrzył rodzinę materacy Pocket Plus (Hilding Lambda i Hilding Dance) również w znakomitą matę kokosową, która zwiększa jeszcze komfort.

Dwa rodzaje materacy Pocket Plus od Hilding

Przejdźmy do samych konkretów. Materace sprężynowe Pocket Plus Hilding produkuje w dwóch rodzajach: Lambda i Dance. Opiszemy szczegółowo wszystkie najważniejsze ze względu na użytkownika cechy tych materacy. Po kolei.

Materac Pocket Plus – jaki to rodzaj materaca?Model Lambda firmy Hilding (nie trzeba specjalnie przedstawiać tego legendarnego producenta ze Szwecji, który już prawie 100 lat wysyła w świat swoje dzieła sztuki użytkowej) nie tylko będzie stanowił dla nas wręcz niewiarygodnie wygodne i zdrowe leżysko, ten materac jest również prawdziwie frapujący. Umieszczono w nim tak wiele opracowanych przez inżynierów od ergonomii minisprężynek o znakomitych parametrach i trwałości, że właściwie każdy centymetr tego materaca sprężynowego pracuje dla nas jako osobny obszar przyjmujący ciężar ciała. Aż siedem stref pochłaniających najdrobniejsze drgania czuwa nad naszym komfortem. Model Lambda otrzymał parametry sprężystości i elastyczności długo wypracowywane w zakładach Hilding – w tej chwili stanowi pod tym względem wzorzec w skali światowej. Ale Lambda to także umiejętne zastosowanie wysokiej klasy lateksu i mat kokosowych. Konstrukcja jest więc złożona. Nigdy jednak przecież nie zaglądamy do wnętrza materaca, ale na nim śpimy, prawda? A wrażenia z przebywania na tym materacu są „way ahead” – jak mawiają Anglicy – od tego, co oferują zwykłe materace sprężynowe. Klasa sama w sobie. Lambda zalicza także brawurowo test na higieniczność i posiada unikalny pokrowiec. Całe 15 lat gwarancji na materac, to w przypadku Hilding standard produkcyjny.

A jak wygląda to drugie „cacko”, czyli równie znakomity Hilding Dance? Opinie o tym materacu Pocket Plus są zgodne i wskazują na jego najwyższe walory użytkowe. W swojej wersji największej ten materac ma 160×200 powierzchni. To typowy materac do łóżka, kiedy głównym kryterium jest komfort i nasze zdrowie – osoby śpiące na tym materacu sprężynowym (hybrydowym) szybko odczuwają poprawę stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Hilding po prostu stworzył majstersztyk, każdy element materaca pracuje dla naszej przyjemności, dobrej sylwetki oraz fundamentalnie ważnej z punktu widzenia medycznego sprawy zdrowego snu. Widzimy tu technologię Pocket Plus w pełnej krasie. Na materacu mogą leżeć dwie osoby nawet o bardzo różnej wadze – gęsta sieć wyjątkowych sprężynek połączona z dwoma piankami syntetycznymi, z których jedna dba o odpowiednią twardość, druga o temperaturę (termoaktywność materaca), nie pozostawia wątpliwości teoretycznych co do zaawansowania konstrukcji materaca, a wątpliwości praktyczne rozwiewają się natychmiast po usadowieniu się na Hilding Dance. Jest wygodnie, zdrowo, używając tego materaca profilaktycznie dbamy też o zdrowie kręgosłupa i układu krążenia. Prawdziwy wypoczynek. Rozmiar materaca 160×200 w przypadku Dance także jest dostępny.

Dlaczego materace Pocket Plus są warte polecenia?

Tak naprawdę materace Pocket Plus są warte stanowczego i silnego polecenia. W każdym razie osoby ceniące sobie najwyższy komfort powinny być zainteresowane nimi. Jest to materac dla wrażliwych. Z wielu powodów. Hilding zapewnia najwyższą światową jakość każdego elementu, tworzywa i projektu materaca. Ale najistotniejszą sprawą pozostają oczywiście innowacyjne minisprężyny Pocket. Polecamy, ponieważ to krok milowy na drodze do nieważkości… No dobrze. Otrzymujemy także produkt sprzyjający naszemu zdrowi, gdyż zapewniający zdrowy sen, a jak jakość snu wpływa na nasze zdrowie ogólne, to każdy wie – w znaczący sposób. Opinie o materacach Pocket w pełni potwierdzają ich klasę.

Ile kosztuje materac Pocket Plus?

Dwa zaprezentowane modele materacy Pocket Plus Hilding różnią się dość znacznie ceną. Ich jakość pozostaje najwyższa, to przecież Hilding, chodzi tylko o to, czy po zapoznaniu się z informacjami i rozważeniu swoich potrzeb zdecydują się Państwo na nieco droższy Hilding Dance, czy też preferowanym materacem poket będzie tańszy o 600 złotych model Lambda. Cena w tym przypadku nie wyznacza różnicy w jakości. Po prostu są to różne modele materacy Hilding. Lambda jest dostępna już w cenie około 1700 złotych. Na Dance możemy spać jak królowie, gdy przeznaczymy na zakup materaca około 2300 złotych.

Materace Pocket Plus a materace Multi Pocket – podobieństwa i różnice

Od materacy Pocket Plus niedaleko już do ich bliskiego, znakomitego kuzyna – materacy Multi Pocket. Obie grupy są materacami sprężynowymi, kieszeniowymi, realnie hybrydowymi. W grupie Multi Pocket spotkamy nieco inne pianki niż w Pocket Plus. To spokrewnione linie materacy Hilding, podobieństw między nimi jest więcej niż różnic (choć oczywiście każdy model z obu linii jest wyraźnie odróżnialny od innych), ale jedną istotną różnicę trzeba zaznaczyć: chodzi o sprężyny. W obu przypadkach będą one – mówiąc najprościej – innowacyjnym wynalazkiem specjalistów od ergonomii i inżynierii, lecz trzeba wiedzieć, że sprężyny Multi Pocket i Pocket Plus to dwa różne warianty. Nie możemy wskazać na wyższość jednego z tych rozwiązań nad drugim. Materace sprężynowe jeszcze nigdy aż z taką zupełnością nie wypełniały funkcji prozdrowotnych, jeszcze nigdy nie zapewniały takich doznań w zetknięciu z nimi. A więc wybór między Pocket Plus i Multi Pocket z całą szczerością należy pozostawić empirycznie sprawdzalnym upodobaniom użytkowników – po prostu chwilę trzeba na tych materacach poleżeć.

Materace typu poket – wielki powrót materacy sprężynowych

Na koniec rozjaśnijmy jeszcze jedną ważną sprawę. Niektórzy z Państwa mogą myśleć (jak najbardziej słusznie, na podstawie doświadczenia), że materace sprężynowe to przestarzała konstrukcja, skrzypiąca w nocy, czasem nawet źle rozkładająca ciężar na powierzchni. Tak można było myśleć jeszcze jakiś czas temu, ponieważ dziś, wraz z pojawieniem się rewelacyjnych minisprężyn typu poket – materace sprężynowe w pełni wracają do łask królewskich sypialni.