Materac to rzecz w naszym domu, która jest wymieniana raz na kilka, a czasem i kilkanaście lat w zależności od swojego stanu. Przez to człowiek nie jest na bieżąco w zmianach, jakie zachodzą na rynku tego typu produktów, a co za tym idzie – nie wie o różnicach oraz cechach poszczególnych materacy. W ostatnich latach do jednych z najpopularniejszych oraz najwygodniejszych materacy zdaniem wielu osób zaliczają się materace z wkładem piankowym. Czym one są oraz co łączy je, a co różni od równie popularnych materacy lateksowych?

Materac piankowy i materac lateksowy – podobieństwa

Materac lateksowy zaliczany jest do jednego z rodzajów materacy piankowych, dlatego wiele je łączy. Oba materace do spania są:

  • niezwykle wygodne i komfortowe w użytkowaniu,
  • trwałe, dzięki czemu służyć będą latami,
  • odporne na odkształcenia,
  • odpowiedzialne za zminimalizowanie ucisku,
  • doskonale podpierają kręgosłup i zapewniają mu odpowiednią stabilizację.

Materace te mogą być użytkowane przez osoby w każdym wieku – starsze czy młodsze, dlatego zalicza się je do jednych z najbardziej uniwersalnych modeli na rynku. Jednak pomimo licznych podobieństw istnieją także wyraźne różnice, które mogą wpłynąć na decyzję co do wyboru idealnego dla nas modelu.

 

Materac piankowy czy lateksowy - czym się różnią?Materac piankowy i materac lateksowy – różnice

Materace piankowe zbudowane są z wkładu składającego się z różnego rodzaju (lub jednego – zależy to od modelu) syntetycznych pianek, które produkowane są nowoczesnymi metodami. Natomiast materace lateksowe w swoim składzie posiadają wkład z lateksu wyprodukowanego z mleczka kauczukowego. Jest to podstawowa różnica między tymi materacami. Dodatkowo oba materace różnią się:

  • ceną – materac lateksowy z uwagi na naturalny wkład jest droższy,
  • wagą – materac piankowy jest lżejszy,
  • miękkością – materac piankowy będzie bardziej otulał podczas snu i dawał większe wrażenie miękkości niż materac lateksowy,
  • antyalergiczność – wkład lateksowy posiada wyjątkowe właściwości antyalergiczne, antygrzybiczne oraz antybakteryjne, przez co jest najbardziej polecany alergikom.

Zarówno materac piankowy, jak i lateksowy posiada inne cechy, które go wyróżniają, dlatego decydując się na zakup warto wiedzieć, jakie mamy wymagania względem naszego przyszłego materaca.

Materac materacowi nierówny, ale to właśnie dzięki temu możemy go bardzo dokładnie dopasować do swoich potrzeb, indywidualnych preferencji oraz stanu zdrowia. W ten sposób mamy wybór oraz możliwość sprawdzenia w sklepie, jaki komfort zapewniają poszczególne materace do łóżka i na tej podstawie wybrać swój idealny model.