Wybór tekstyliów sypialnianych wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Osoba, której zależy na komforcie i przyjemnym efekcie otulenia podczas snu musi zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Rynek sypialniany pęka w szwach od ciekawych propozycji – wśród nich wyróżnia się modele syntetyczne, naturalne, całoroczne, letnie i zimowe. Która opcja jest najlepsza?

Kołdry naturalne i syntetyczne – poznaj różnice między nimi

Dobra kołdra to taka, która zapewnia zdrowy, komfortowy i spokojny sen. Osoby zainteresowane zakupem nowego modelu mają do wyboru opcje naturalne i syntetyczne. Jakie są różnice między nimi?

Kołdry naturalne najczęściej występują w wersji puchowej. W sklepach z artykułami sypialnianymi, na przykład w Sleeping House, bez problemu można znaleźć również propozycje z nieco mniej popularnym wsadem – z pierza. Podstawową cechą tego typu produktów są wysokie parametry termoizolacyjne, które sprawiają, że produkty te są bardzo ciepłe, a jednocześnie tworzą higieniczne środowisko snu. Jest to możliwe dzięki temu, iż naturalne wypełnienie wchłania wodę i odprowadza ją, co zapobiega poceniu się.

Kołdry syntetyczne to propozycje zupełnie inne niż opisane powyżej. Ich wsad najczęściej jest tworzony z kulek silikonowych, które doskonale imitują puch, lekkiego i elastycznego poliestru lub włókien silikonowych. Tego typu modele są zdecydowanie tańsze od naturalnych, a ponadto są bardzo odporne na odkształcenia. Nie dbają jednak o komfort termiczny użytkownika tak dobrze, jak kołdry wypełnione puchem lub pierzem.

Doskonały wybór dla alergików

Jakie kołdry są warte uwagi - syntetyczne czy naturalne?Artykuły sypialniane powinno się dobierać zgodnie ze swoimi osobistymi potrzebami i preferencjami. Osoby wrażliwe na wszelkiego rodzaju alergeny muszą przykładać szczególną uwagę do tego, by stworzyć dla siebie bezpieczne środowisko do nocnego wypoczynku. Dla tej grupy osób zdecydowanie lepszym wyborem będą kołdry syntetyczne. Wynika to z faktu, iż modele z naturalnym wypełnieniem cechują się niską odpornością na kurz i roztocza, a ponadto są zdecydowanie trudniejsze w praniu. Nowoczesne technologie i starannie wyselekcjonowane materiały pozwoliły jednak na stworzenie godnych zamienników modeli naturalnych o wspaniałych właściwościach termoizolacyjnych – doskonałym dowodem na to są kołdry AMZ, które zapewniają komfort termiczny bez względu na porę roku, a ponadto są w stu procentach bezpieczne dla alergików.

 Kołdry z naturalnym wypełnieniem – czy są warte swojej ceny?

Dużo mówi się o tym, że kołdry z naturalnym wypełnieniem to produkty ekskluzywne. Jest w tym trochę prawdy – puch i pierze zapewniają niesamowite właściwości, które są trudno osiągalne w przypadku wykorzystania innych materiałów. Użyte wypełnienie jest starannie czyszczone, tak, by pozbyć się zapachu i sprawić, że kołdra będzie produktem bezpiecznym i funkcjonalnym. Producenci, tacy jak AMZ, wykorzystują nowoczesne technologie po to, by komfort użytkowania był jeszcze wyższy. Z tego też powodu dostępne na rynku modele coraz częściej posiadają pikowania, które minimalizują ryzyko przemieszczania się i „zbijania” wsadu w jednym miejscu. Sen pod tak lekką i otulającą kołdrą sprawia, że kilka godzin w ciągu doby spędzone w łóżku to chwile cudowne i błogie.

Kołdra to decyzja na lata – z tego też powodu ważne jest, by spełniała oczekiwania użytkowników, była dobra jakościowo i starannie wykonana. Na podstawie zebranych informacji każdy z osobna powinien wybrać produkt najlepszy dla siebie.