Czy uważasz, że materac nie powinien być tylko po prostu wygodny? Marka Hilding myśli dokładnie tak samo. Właśnie ta myśl przyświecała inżynierom z laboratoriów Hilding podczas komponowania tego modelu. Oprócz najwyższego poziomu wygody postawili na wspomaganie rozwoju sylwetki i zadbaniu o optymalne ułożenie ciała. Dzięki temu komfort snu jeszcze nigdy nie był tak bliski!

Model Makarena jest jednym z materaców sprężynowych, które w swojej ofercie posiada marka Hilding Materace sprężynowe wyróżniają się tym, że zachowują niezwykle wysoki poziom elastyczności i dopasowania do budowy ciała. Są przy tym właściwie zbalansowane w aspekcie sprężystości oraz niezwykle trwałe.

Rdzeń materaca zbudowany jest w niezwykle innowacyjnej technologii. Wkład wypełniają sprężyny kieszeniowe typu Multipocket. Oznacza to, że zostały umieszczone o wiele gęściej niż w przypadku standardowych materaców sprężynowych. Dało to możliwość, aby model Makarena jeszcze dokładniej dopasował się do anatomicznego kształtu Twojego ciała. Przypominać to może uczucie delikatnego otulenia. Dzięki temu zadba o to, aby Twoje ułożenie podczas snu lub wypoczynku było zawsze prawidłowe. Co więcej, sprężyny kieszeniowe Multipocket pracują całkowicie niezależnie od siebie. Oznacza to, że do maksimum zostało zredukowane odczuwanie ruchów drugiej osoby. W związku z tym, ten model jest szczególnie polecany dla par — w tym nawet dla tych, pomiędzy którymi występuje spora różnica wagowa (nawet powyżej 30 kg). Marka Hilding postawiła również na to, by materac doskonale współpracował z Twoją sylwetką. Właśnie dlatego wkład został wyprofilowany na siedem indywidualnych stref twardości, które perfekcyjnie dopasują się do Ciebie — od stóp do głów!

Hilding Makarena - wyrób medycznyTen materac jest modelem dwustronnym (o dwóch różnych twardościach). Z jednej strony wkład materaca wypełnia super nowoczesna pianka typu Visco. Jej działanie oparte jest na dokładniejszym przyleganiu do ciała użytkownika. Pozwala więc na poczucie większego komfortu oraz relaksu. Zastosowana w niej technologia sprawia, że pianka ta wykazuje zdolności termoelastyczne, a więc świetnie reaguje na temperaturę Twojego ciała, zapewniając wyjątkową miękkość i regenerację.

Z drugiej strony wkład otoczony jest naturalną płytą lateksową. Ten materiał charakteryzuje się posiadaniem niesamowitych właściwości antyalergicznych. Dzięki temu, model Makarena doskonale nada się dla alergików. Lateks jest także bardzo odporny na wszelkie odkształcenia i niezwykle wytrzymały. Zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Jeżeli więc kiedykolwiek pojawiły się u Ciebie bóle kręgosłupa, warto zwrócić uwagę na ten model. W szczególności warto podkreślić, że dzięki zastosowanej technologii i swoim właściwościom, model Makarena marki Hilding jest bardzo rekomendowany w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego). Przeszedł pozytywnie szereg restrykcyjnych testów i został zakwalifikowany jako wyrób medyczny klasy I.

W procesie produkcji modelu Makarena nie zostały użyte żadne szkodliwe dla zdrowia substancje pochodzenia nienaturalnego. Właśnie dlatego został mu nadany certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 — czyli światowej klasy znak bezpieczeństwa wśród wyrobów włókienniczych.

Do materaca marka Hilding proponuje dwa rodzaje pokrowców do wyboru. Pokrowiec Elips, który został wykonany z bardzo miękkiej i jedwabistej dzianiny. Zapewnia on bardzo duży

stopień elastyczności, dzięki czemu perfekcyjnie dopasuje się do Twojego kształtu sylwetki. Z kolei dla osób ceniących sobie indywidualność i nowoczesny design, marka Hilding rekomenduje pokrowiec Merced z dodatkiem lycry, który zapewnia niesamowitą elastyczność i jest bardzo miły w dotyku.

Producent przekazuje aż 15 lat gwarancji na ten materac. To jednoznaczny dowód na to, że jest to produkt najwyższej jakości.