Marka Hilding konstruując model Flamenco starała się przede wszystkim pomyśleć o tych użytkownikach, którzy na pierwszym miejscu stawiają na wysokie odczucie komfortu oraz relaksu. Jeżeli więc zdecydujesz się właśnie na ten model, zyskasz pewność, że przez wiele lat będzie Ci on dobrze służył, zapewniając to, co w odpoczynku najważniejsze — spokój i regenerację.

Model Flamenco należy do rodziny materaców sprężynowych. Ich budowa opiera się na wypełnieniu wkładu właściwą ilością sprężyn, które przez swoje właściwości gwarantują optymalne podparcie i perfekcyjną elastyczność. Na tym właśnie opiera się ten materac. Wkład bazuje na innowacyjnej technologii sprężyn kieszeniowych. Każda z nich jest zaprojektowana w taki sposób, aby działać niezależnie. Przekłada się to na o wiele większą elastyczność punktową. Materac dopasowuje się więc doskonale do kształtu ciała jego użytkownika. Zapewnia to komfortowe podparcie i zwiększa możliwości wypoczynku. Co więcej, doskonale wpływa na utrzymanie właściwego ułożenia podczas snu. Poprzez zastąpienie tradycyjnych sprężyn technologią Multipocket, marka Hilding zwiększyła w tym modelu ich gęstość. Sprawiło to, że materac Flamenco jest jeszcze bardziej przystosowany do indywidualnego dopasowania się do ciała użytkownika.

Hilding Flamenco - system multipocketMarka Hilding postawiła również na to, aby dodatkowo spotęgować uczucie komfortu podczas relaksu. Właśnie dlatego model Flamenco został podzielony na siedem indywidualnych stref twardości. Pozwoli to na jeszcze lepsze dopasowanie do Ciebie, a to gwarantuje, że obudzisz się o wiele bardziej wypoczęty i pełen energii na kolejny dzień. W tym modelu zostały również zastosowane dwa różne poziomy twardości materaca. Oznacza to, że sam decydujesz, jaki rodzaj powierzchni preferujesz.

Wewnątrz wkładu materaca Flamenco znajduje się także specjalnie profilowana płyta lateksowa. Lateks uchodzi za niezwykle wytrzymały materiał, który jest bardzo odporny na odkształcanie się i stabilnie podpiera całe ciało. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i odpowiednim poziomem sprężystości. Jednakże jej podstawową zaletą są niezwykłe zdolności antyalergiczne. Przede wszystkich działa hamująco dla rozwoju takich środowisk jak kurz, czy grzyby. Co więcej, dzięki specjalnym nacięciom wewnątrz materaca został zapewniony stały przepływ powietrza. Jest to niezwykle istotne w kwestii zachowania najwyższego poziomu higieny snu, co jest priorytetem dla marki Hilding. Odpowiedni poziom wentylacji materaca pozwala na to, aby zapobiegać rozwojowi szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, takich jak roztocza i pleśń. Te właściwości są szczególnie istotne dla alergików.

Dodatkowo, wkład został wzmocniony pianką wysokoelastyczną. Odpowiada ona za zadbanie o właściwe podparcie użytkownika materaca, a w szczególności w miejscach o zwiększonym nacisku. Pianka ta wykazuje cechy wspomagające organizm w regeneracji mięśniowej oraz odpoczynku stawów. Nie powoduje także odleżyn i wzmacnia poczucie odczuwanego odpoczynku. Sprawia również, że materac doskonale nada się dla par (w tym dla tych o dużej różnicy wagowej) oraz osób odczuwających bóle kręgosłupa.

Do tego modelu materaca marka Hilding proponuje dwa rodzaje pokrowców do wyboru. Jeżeli dodatkowo zechcesz wzmocnić właściwości antyalergiczne, warto postawić na nowoczesny pokrowiec Tencel/Tencel NEW. Zbudowany z wytrzymałych włókien wiskozowych, charakteryzuje się zdolnością do pochłaniania wilgoci i wspomaga zachowanie higieny snu. Jeżeli

zaś cenisz sobie delikatność, marka Hilding proponuje wybór materaca Velvet/Velvet NEW — zastosowana w nim technologia Purotex korzysta z naturalnych probiotyków, zamkniętych w mikrokapsułkach, które stopniowo pękając, uwalniają substancje niszczące wszelkiego rodzaju alergeny. Ten pokrowiec to gwarancja jeszcze bardziej czystego i zdrowego środowiska snu.

Równie ważną informacją jest aż 15-letni okres gwarancji producenta. Wybierając model Flamenco, masz więc pewność, że przez wiele lat będziesz cieszyć się najwyższym poziomem komfortu snu.